General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 5000mm x 2500mm x 1600mm |
| Control panel | 2set |
| 2.5Hp Water pump | 1.85kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Filter jet | 4pcs |
| Anti-suction inlet | 3pcs |
| Drain | 1pc |
| Step light | 6pcs |
| Panel LED | 1set |
| Anti-skid mat | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Infinipoolswimmingsystem | 5.6kW x 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| Massage jet | 28pcs |
| Filter | 2pcs |
| Water suction | 2pcs |
| Drain valve | 3pcs |
| Little LED | 1set |
| Handle | 1pc |
| UV-Ozone system | 1set |
| Insulation | 1set |
| Total power | 11.2kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Decorative panel | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| 5Hp heat pump | 1set |
The use of Infinipool in an outdoor setting offers an inviting, refreshing escape that enhances both physical well-being and family fun in the open air.
Positioning an Infinipool within a mountain villa provides a serene, luxurious swimming experience with breathtaking mountain views, enhancing the exclusivity and tranquility of the property.
An Infinipool within the courtyard offers a refreshing and inviting focal point, making the surrounding area more enjoyable and adding a touch of sophistication to any property.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.