General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 2160x2160x800mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 2.2kW x1pc |
| Filter pump | 0.35kW x1pc |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Jet | 35pcs |
| Water suction | 1pc |
| Air adjuster | 3pcs |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 3pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 5.55kW |
| The number of users | 6 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
Transform your hotel’s outdoor space into a private retreat for relaxation and nature enjoyment.
In a hotel’s leisure center, a hot tub enhances guest relaxation, promoting wellness and stress relief. Its highlights include accessibility, socializing opportunities, and adding a premium touch to the hotel experience.
A private backyard oasis with a hot tub, surrounded by nature, offers tranquility and relaxation.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.