General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 2200x900mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 1.5kW x1pc |
| Filter pump | 0.35kW x1pc |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Jet | 27pcs |
| Water suction | 1pc |
| Air adjuster | 2pcs |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 2pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 4.85kW |
| The number of users | 5 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
In the leisure center of a hotel, the hot tub stands out as a highlight, offering guests a luxurious and rejuvenating soak amidst a serene and relaxing ambiance.
Perched atop a hillside villa, the hot tub becomes a breathtaking highlight, where guests can soak in panoramic views while experiencing ultimate relaxation and tranquility.
At a seaside resort, the hot tub emerges as a stunning feature, blending the soothing warmth of bubbles with the mesmerizing sounds of the ocean waves for an unparalleled relaxation experience.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.