General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 1870x1330x800mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 1.85kW x1pc |
| Filter pump | 0.37kW x1pc |
| Air blower | 0.4kW x1pc |
| Heater | 2kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Small LED | 1set |
| Jet | 28pcs |
| Air bubble Jet | 14pcs |
| Water suction | 1pc |
| Air adjuster | 1pc |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 1pc |
| Speaker | 4pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 4.62kW |
| The number of users | 3 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
Hot tub Not only adds a sense of atmosphere in the back garden, but also allows you to experience a private massage space, allowing you to be more relaxed and comfortable.
A hot tub situated on a rooftop terrace offers guests a breathtaking panoramic view while they enjoy a soothing soak under the stars, adding an exclusive and memorable experience to their stay.
A hot tub placed in the villa courtyard offers a serene and secluded setting for an intimate and luxurious soaking experience amidst the tranquility of nature.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.