General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 2530x2300x900mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 2.2kW x2pcs |
| Filter pump | 0.37kW x1pc |
| Air blower | 0.7kW x1p |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Small LED | 1set |
| Jet | 70pcs |
| Air bubble Jet | 18pcs |
| Water suction | 3pcs |
| Air adjuster | 2pcs |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 3pcs |
| Speaker | 4pcs |
| Coaster | 2pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 8.47kW |
| The number of users | 6 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
Hot tub Not only adds a sense of atmosphere in the back garden, but also allows you to experience a private massage space, allowing you to be more relaxed and comfortable.
At a cozy campsite, a hot tub provides a luxurious retreat after a day of outdoor adventures. Surrounded by nature, campers can soak in warm, bubbly water, enjoying the stars above while wirelessly streaming their favorite music via Bluetooth. The hot tub’s ergonomic design and therapeutic massages ensure a relaxing end to an exhilarating day in the wilderness.
On a balcony, a hot tub offers a private, scenic soak with panoramic views, enhancing relaxation and creating a luxurious outdoor spa experience, all while enjoying the convenience of being indoors.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.