General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 2160x2160x900mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 2.2kW x2pcs |
| Filter pump | 0.37kW x1pc |
| Air blower | 0.7kW x1pc |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Small LED | 1set |
| Jet | 80pcs |
| Air bubble Jet | 18pcs |
| Water suction | 3pcs |
| Air adjuster | 3pcs |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 3pcs |
| Speaker | 4pcs |
| Coaster | 1pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 8.47kW |
| The number of users | 5 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
Description: In a themed hotel, the hot tub can be designed to seamlessly blend with the overall aesthetic, providing guests with a unique and immersive relaxation experience that aligns with the hotel’s theme.
Description: A hot tub placed in a leisure outdoor setting offers a perfect blend of nature and relaxation, allowing users to soak in warmth while enjoying the surrounding scenery and fresh air.
Positioned outdoors, a hot tub offers an unparalleled relaxation experience under the stars or amidst nature, providing a serene escape from daily routines and indoor environments.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.