General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 2010x1360x800mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 2.2kW x1pc |
| Filter pump | 0.37kW x1pc |
| Air blower | 0.4kW x1pc |
| Heater | 2kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Small LED | 1set |
| Jet | 34pcs |
| Air bubble Jet | 12pcs |
| Water suction | 2pcs |
| Air adjuster | 2pcs |
| Pillow | 2pcs |
| Speaker | 4pcs |
| Coaster | 1pc |
| Ozone | 1set |
| Total power | 4.97kW |
| The number of users | 2 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
A hot tub in a hotel lounge offers guests a luxurious and relaxing retreat within the comfort of the hotel, providing a perfect way to unwind after a busy day of travel or business.
In the secluded setting of a villa courtyard, a hot tub becomes a luxurious sanctuary, surrounded by lush greenery and private space, offering an intimate and exclusive soaking experience.
A hotel courtyard transforms into a haven of relaxation with a hot tub nestled amidst thoughtfully landscaped gardens, providing guests with a luxurious retreat amidst the bustling city, where they can unwind and rejuvenate.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.