General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 1760x1180x800mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 1.5kW x1pc |
| Filter pump | 0.35kW x1pc |
| Heater | 2kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Jet | 14pcs |
| Water suction | 1pc |
| Air adjuster | 1pc |
| Pillow | 2pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 3.85kW |
| The number of users | 2 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
An outdoor hot tub invites you to bask in the wonders of nature, offering an expansive view and the fresh air of the outdoors, enhancing your soaking experience with a sense of freedom and rejuvenation.
A hot tub on the balcony offers a scenic spa experience, blending outdoor relaxation with stunning views. Its highlights include natural light, fresh air, and a private retreat in your own home.
A private backyard oasis with a hot tub, surrounded by nature, offers tranquility and relaxation.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.