General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 1800x800mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 1.5kW x2pcs |
| Filter pump | 0.37kW x1pc |
| Air blower | 0.7kW x1pc |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Small LED | 1set |
| Jet | 42pcs |
| Air bubble Jet | 16pcs |
| Water suction | 3pcs |
| Air adjuster | 2pcs |
| Water drainer | 1pc |
| Speaker | 4pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 7.07kW |
| The number of users | 5 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
A hot tub on a hotel terrace offers guests a breathtaking view along with a luxurious soak, enhancing their stay with a unique combination of relaxation and scenery.
A hot tub in a seaside villa provides a serene and picturesque setting, allowing residents to unwind while enjoying the soothing sounds of the ocean and the refreshing sea breeze.
A hot tub at a camping site offers a luxurious twist to the outdoor adventure experience, providing a cozy and relaxing retreat after a day of exploring nature.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.