General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 1600x700mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 1.5kW x1pc |
| Filter pump | 0.37kW x1pc |
| Air blower | 0.4kW x1pc |
| Heater | 2kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Small LED | 1set |
| Jet | 22pcs |
| Air bubble Jet | 10pcs |
| Water suction | 1pc |
| Air adjuster | 1pc |
| Water drainer | 1pc |
| Speaker | 4pcs |
| Coaster | 1pc |
| Ozone | 1set |
| Total power | 4.27kW |
| The number of users | 5 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
A hot tub in the garden offers a private and serene setting, allowing you to unwind and enjoy the tranquility of nature while soaking in warm, bubbly water.
A hot tub in a seaside villa provides a serene and picturesque setting, allowing residents to unwind while enjoying the soothing sounds of the ocean and the refreshing sea breeze.
A hot tub at a camping site adds a touch of luxury to your outdoor adventure, offering a cozy and relaxing escape from the elements after a day of exploring nature and roughing it in the wild.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.