General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 3990x2260x950mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 2.2kW x2pc |
| Filter pump | 0.75kW x1pc |
| Air blower | 0.7kW x1pc |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 1pc |
| Jet | 73pcs |
| Air bubble Jet | 22pcs |
| Water suction | 4pc |
| Air adjuster | 5pcs |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 3pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 8.85kW |
| The number of users | 9 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
Transform your hotel’s outdoor space into a private retreat for relaxation and nature enjoyment.
A hot tub on the balcony offers a scenic spa experience, blending outdoor relaxation with stunning views. Its highlights include natural light, fresh air, and a private retreat in your own home.
A private backyard oasis with a hot tub, surrounded by nature, offers tranquility and relaxation.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.