General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 3990x2260x950mm |
| Control system | 1set |
| Massage pump | 2.2kW x3pcs |
| Filter pump | 0.75kW x1pc |
| Heater | 3kW x1pc |
| Filter | 1pc |
| LED | 3pcs |
| Small LED | 1set |
| Jet | 111pcs |
| LED Waterfal | 2pcs |
| Fountain | 4pcs |
| Fountain switch | 2pcs |
| Water suction | 6pcs |
| Air adjuster | 5pcs |
| Water diverter | 1pc |
| Water drainer | 1pc |
| Pillow | 3pcs |
| Speaker | 4pcs |
| Coaster | 2pcs |
| Ozone | 1set |
| Total power | 10.35kW |
| The number of users | 9 Adults |
| Bath therapy type | Air Water |
| Certifications | CE, CTUVus,CB.SAA |
| Jet type | air/water |
| Tub type | Portable|hot tubs |
| Warranty | 1 years |
A hot tub in the garden provides a secluded and natural setting, allowing you to immerse yourself in a tranquil spa experience surrounded by the beauty of nature.
A hot tub on a balcony offers stunning views and a sense of openness, making it an ideal spot to relax and unwind while enjoying the outdoors from the comfort of your own home.
A hot tub in the courtyard provides a private and spacious area for family and friends to gather and enjoy a luxurious spa experience together, creating lasting memories and bonds.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.