General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 5900mm x 2500mm x 1600mm |
| Control panel | 2set |
| 2.5Hp Water pump | 1.85kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Filter jet | 4pcs |
| Anti-suction inlet | 3pcs |
| Drain | 1pc |
| Step light | 6pcs |
| Panel LED | 1set |
| Anti-skid mat | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Infinipoolswimmingsystem | 5.6kW x 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| Massage jet | 28pcs |
| Filter | 2pcs |
| Water suction | 2pcs |
| Drain valve | 3pcs |
| Little LED | 1set |
| Handle | 1pc |
| UV-Ozone system | 1set |
| Insulation | 1set |
| Total power | 11.2kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Decorative panel | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| 5Hp heat pump | 1set |
An Infinipool in a resort hotel offers guests a luxurious, private swimming experience, enhancing their stay with a serene escape within the resort’s premises.
An Infinipool on the rooftop terrace offers panoramic views and a unique, open-air swimming experience, transforming the urban rooftop into a private sanctuary.
An Infinipool in a resort hotel offers guests a luxurious, private swimming experience, enhancing their stay with a serene escape within the resort’s premises.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.