General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 5900mm x 2380mm x 1400mm |
| Control panel | 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| River jet | 2pcs |
| Massage jet | 33pcs |
| Filter | 2pcs |
| Water suction | 8pcs |
| Drain valve | 2pcs |
| Handle | 1pc |
| Ozone | 1set |
| Insulation | 1set |
| 3Hp Water pump | 2.2kW x 4pcs |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Power jet | 2pcs |
| 5.5”Filter jet | 1pc |
| Air adjuster | 4pcs |
| Drain | 1pc |
| Step light | 4pcs |
| Anti-skid mat | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Total power | 12.55kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Swim Training Belt | 1set |
| Decorative panel | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| Paddle stick | 1set |
| 5Hp heat pump | 1set |
An Infinipool on the rooftop terrace offers panoramic views and a unique, open-air swimming experience, transforming the urban rooftop into a private sanctuary.
An Infinipool in a resort hotel offers guests a luxurious, private swimming experience, enhancing their stay with a serene escape within the resort’s premises.
An Infinipool within the courtyard offers a refreshing and inviting focal point, making the surrounding area more enjoyable and adding a touch of sophistication to any property.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.