General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 5900mm x 2380mm x 1400mm |
| Control panel | 2set |
| 3Hp Water pump | 2.2kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| 5.5”Filter jet | 1pc |
| Air adjuster | 1pc |
| Water suction | 2pcs |
| Drain valve | 3pcs |
| Little LED | 1set |
| Handle | 1set |
| UV-Ozone system | 1set |
| Insulation | 1set |
| Infinipoolswimmingsystem | 5.5kW x 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| Massage jet | 33pcs |
| Filter | 2pcs |
| Anti-suction inlet | 3pcs |
| Drain | 1pc |
| Step light | 4pcs |
| Panel LED | 1set |
| Anti-skid mat | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Total power | 11.45kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Decorative panel | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| 5Hp heat pump | 1set |
An Infinipool within the courtyard offers a refreshing and inviting focal point, making the surrounding area more enjoyable and adding a touch of sophistication to any property.
An Infinipool in a resort hotel offers guests a luxurious, private swimming experience, enhancing their stay with a serene escape within the resort’s premises.
Incorporating an Infinipool into an outdoor campsite offers the unparalleled benefit of enjoying a continuous, endless swimming experience in the great outdoors.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.