General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 7000mm x 3000mm x 1470mm |
| Control panel | 2set |
| 3Hp Water pump | 2.2kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Filter jet | 4pcs |
| Air adjuster | 2pcs |
| Water suction | 2pcs |
| Drain valve | 3pcs |
| Little LED | 1set |
| Handle | 1set |
| UV-Ozone system | 1set |
| Insulation | 1set |
| Infinipoolswimmingsystem | 5.6kW x 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| Massage jet | 44pcs |
| Filter | 1pcs |
| Anti-suction inlet | 5pcs |
| Drain | 2pc |
| Step light | 3pcs |
| Panel LED | 1set |
| Anti-skid mat | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Total power | 11.55kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Decorative panel | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| 5Hp heat pump | 1set |
The use of Infinipool in an outdoor setting offers an inviting, refreshing escape that enhances both physical well-being and family fun in the open air.
An Infinipool on the rooftop terrace offers panoramic views and a unique, open-air swimming experience, transforming the urban rooftop into a private sanctuary.
Placing an Infinipool on a hotel balcony offers guests a private, luxurious swimming experience with panoramic views, enhancing their stay with a unique and refreshing amenity.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.