General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 5900mm x 2280mm x 1450mm |
| Hot Tubs | |
| Control panel | 1set |
| 3Hp Water pump | 2.2kW x 2pcs |
| Filter pump | 0.37kW x 1pc |
| Air blower | 0.7kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Massage jet | 76pcs |
| Filter jet | 1pc |
| Air bubble Jet | 14pcs |
| Filter | 1pc |
| Air adjuster | 3pcs |
| Water diverter | 1pc |
| Waterfall | 1pc |
| Waterfall switch | 1pc |
| Water suction | 4pcs |
| Drain | 1pc |
| Drain valve | 2pcs |
| LED | 1pc |
| Little LED | 1set |
| Ozone | 1set |
| Insulation | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Total power | 8.47kW |
| SwimSpas | |
| Control panel | 2set |
| Infinipool swimming system | 3kW x 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Massage jet | 13 个 |
| Filter jet | 4pcs |
| Filter | 2pcs |
| Air adjuster | 1pc |
| Fountain | 4pcs |
| Fountain switch | 1pc |
| Anti-suction inlet | 1pc |
| Water suction | 2pcs |
| Drain | 1pc |
| Drain valve | 2pcs |
| Step light | 6pcs |
| Little LED | 1set |
| Panel LED | 1set |
| Handle | 1set |
| UV-Ozone system | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Insulation | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Total power | 6.75kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Decorative panel | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| 5Hp heat pump | 1set |
Incorporating an Infinipool into an outdoor campsite offers the unparalleled benefit of enjoying a continuous, endless swimming experience in the great outdoors.
The use of Infinipool in an outdoor setting offers an inviting, refreshing escape that enhances both physical well-being and family fun in the open air.
Positioning an Infinipool within a mountain villa provides a serene, luxurious swimming experience with breathtaking mountain views, enhancing the exclusivity and tranquility of the property.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.