General Data
Cabinet Colours :
Shell Colours :
| Size | 9950mm x 3000mm x 1430mm |
| Control panel | 2set |
| 3Hp Water pump | 2.2kW x 1pc |
| Heater | 3kW x 1pc |
| Filter jet | 3pcs |
| Air adjuster | 1pc |
| Water suction | 2pcs |
| Drain valve | 3pcs |
| Little LED | 1set |
| Handle | 1pc |
| UV-Ozone system | 1set |
| Insulation | 1set |
| Infinipool swimming system | 11kW x 1set |
| Filter pump | 0.75kW x 1pc |
| Massage jet | 31pcs |
| Filter | 2pcs |
| Anti-suction inlet | 5pcs |
| Drain | 1pc |
| Step light | 3pcs |
| Panel LED | 1set |
| Anti-skid mat | 1set |
| Sand filter | 1set |
| Water inlet & outlet valve | 1set |
| Total power | 16.95kW |
| Energy saving cover | 1set |
| Rolling up cover | 1set |
| Decorative pane | 1set |
| 10Hp heat pump | 1set |
At the outdoor campsite, the infinipool becomes a focal point, its crystal-clear waters contrasting beautifully with the rugged natural landscape, offering a refreshing escape into nature.
In an exquisite outdoor setting, the infinipool integrates flawlessly with the surrounding flora, transforming the space into a harmonious blend of nature and modern design, where the beauty of the outdoors is amplified.
In the serene courtyard, the infinipool glistens under the sunlight, reflecting the lush greenery around it, creating a tranquil and picturesque setting.
INQUIRY
Thank you for your message!Our Chinese New Year holiday from 7th Feb to 28th Feb. Apologise to make your inconvenience so that responses may be delayed during this period. We'll back to you with regular service on 2th March .Thank you for understanding.